1- Oyun Seçimini Yap
Sitemiz üzerinden bütcenize uygun oyunu seçin.

2- Admob Hesabını Oluştur
Hesabınızı BURADAN oluşturabilirsiniz.

3- Console Hesabını Oluştur
Google play console hesabınızı BURADAN oluşturabilirsiniz.

4- İşte Bu Kadar
Satın aldıgın oyuna Admob reklamlarını yerleştirir ve Google play hesabında tüm dünyada yayınlarız.

  mobilecanyon.com
SÖZLEŞME


Lütfen aşağıda bulunan "şartlar ve koşullar" okumadan sipariş vermeyiniz.

Sözleşme
Türkiye’nin ilk ve en büyük mobil oyun firmasıyla çalışmak ve profesyonel bir hizmet alabilmek için aşağıda bulunan şartları okumanızı siz değerli müşterilerimizden önemle arz ederiz. Aşağıdaki sözleşmeyi okumak zorunludur, mobilecanyon.com üzerinden sipariş vermiş tüm müşterilerimiz aşağıda bulunan maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

1. iade şartları
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişiniz için iade süreniz 24 saat (1 gün)dür. Bu sürenin sonunda size özel olarak hazırlanan siparişiniz için iade talep edemezsiniz, mobilecanyon.com olarak hazır bir ürün satışı yapmamaktayız, ürünler size özel olarak hazırlanır, bu yüzden iade süresini 1 gün olarak sınırlandırmış bulunmaktayız.
2. teslim süresi
Teslim süremiz 2 gündür.
Müşterilerimize oyunlarını yüklemek için 2 gün süre veririz, ancak bu süre yoğunluğumuza bağlı olarak 4-5 güne çıkabilmektedir.
Süre sizin için çok önemliyse lütfen müşteri hizmetlerimize yazarak yoğunluk sorunuz. max teslim süremiz 5 gündür.
Teslim süremiz yoğunluğumuza bağlı, anlık olarak değişebilmektedir.
3. ücretsiz destek ve danışmanlık
Ücretsiz destek ve danışmanlık süremiz 6 aydır. Bu süre boyunca ekibimiz sizlere güncellemelerinizde, oyununuzla alakalı bir sorun çıktığında yardımcı olacaktır. Bu süreç boyunca unutulmamalıdır ki isteyeceğiniz destek ve danışmanlık talepleri sıra ile yapılmaktadır. Çok acil bir durum söz konusu olmadığı sürece sıraya alınırsınız ve talepleriniz sıranız geldiğinde ekibimiz tarafından yapılır. Unutmayın ki 6 aylık destek hizmetimiz tamamen ücretsiz verdiğimiz bir hizmettir.
4. geliştirme
Siparişinizden sonra ekibimiz oyununuzu hazırlar ve aldığınız hizmetleri oyununuza entegre ettikten sonra açmış olduğunuz Google play console hesabına yükler. Bu süreçte oyununuz eksiksiz olarak hazırlanır. Ayrıca bu süreçte oyununuza bir geliştirme veya bir ekleme talep ettiğinizde bunun teslim süresini etkileyeceğini lütfen unutmayın.
2 adet oyun alımı yapmış müşterilerimiz için teslim süresi ilk oyun için 2 gün diğer oyun için 2 gündür. Toplamda 4 gün içerisinde oyununuz hazırlanır ve teslim edilir. 2 adet oyun alımlarında,oyunlarınızın 2 gün içerisinde yüklenmesi mümkün değildir, sıra ile yükleme yapılır. Bu prosedürü tüm müşterilerimizde uyguladığımızda siz değerli müşterilerimizin işlemlerini gecikmeden ve daha hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz.
5. reklam
mobilecanyon.com olarak sadece mobil oyunlar üzerine hizmet vermekte ve geliştirmeler sunmaktayız, Oyunlarının reklamını yapmak tanıtmak,indirme almasını sağlamak tamamen müşterilerimizin yapması gereken bir işlemdir ! Oyunlarınıza reklam yapmak için seçeceğiniz platformlar, bütceler tamamen sizin vereceğiniz kararlar olacağı için gelirlerinizi bu aşamada tahmin etmemiz imkansızdır. Bu yüzden sitemiz üzerinden “Kazanç Hesaplama” menüsünden tahmini kazançlarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.
Bunun haricinde oyununuzun reklamını ayıracağınız bütce ile, Facebook, instagram , youtube , özel Website’leri, özel sayfalar , google gibi platformlarda kolayca reklam yapabilirsiniz, özel instagram sayfaları ile anlaşabilir kitlelere özel çekiliş anlaşmaları yaparak oyununuzun daha çok indirilmesini sağlayabilirsiniz.
Bilgilendirme : Oyununuza reklam,tanıtım vb yapmadığınız sürece oyununuz Google play’de indirme alması çok zordur. Oyununuz indirme aldıkça google play de listelerde en yukarılarda çıkmaya başlar ve reklamlarınızı azaltsanız bile liste yükselişinden dolayı oyununuz kendi kendine indirme almaya devam edecektir.
6. şirket oluşturma
Google playde oyun yayımlamak veya kazanç elde etmek için şirket kurmanıza gerek yoktur. Kazançlarınızı Admob hesabınız üzerinden takip edebilirsiniz, kazançlarınız Admob hesabınıza gireceğiniz Banka hesabınıza her ay düzenli olarak Google Tarafından yatırılır. Admob üzerinden dilerseniz kazançlarınızı TL dışında Dolar,Euro olarak alabilirsiniz.
Aylık kazançlarınız 5000 TL barajını geçtikten sonra müşterilerimize küçük bir şahıs şirketi kurarak işlerini daha da büyütmelerini tavsiye etmekteyiz. Bu aşamadan sonra Müşterimiz kendi ekibini oluşturabilir ve daha kurumsal bir yol izleyerek oyununu tüm dünyaya tanıtabilir.
öneri ve tavsiye : 
Yukarıdaki sözleşmede bulunan Anlaşma koşullarını okumasına rağmen sözleşmeye aykırı hareket eden müşterilerimizle çalışmaları ve hizmetlerimizi tek taraflı olarak sonlandırabileceğimizi lütfen unutmayın.

Yukarıdaki şartları okudum ve anlıyorum.


 

Editor Seçimi

Başarılı Bir Mobil Uygulama İçin 15 İpucu

Birçok kişi diğer uygulamaları geride bırakacak fikirleri olduğunu düşünüyor ama adım atamıyor. Gelin başarılı bir mobil uygulama hazırlamak hakkında sizlere 15 ipucu verelim.

 

Bir Ay Öncesi

Öncelikle başarı konusunda hedefinizi belirleyin. Sonuç olarak uygulamanız piyasaya sürüldüğünde başarılı olduğunu kabul etmeniz için ne tür bir kritere ulaşması gerektiğini bilmezseniz, başarılı olduğunuzu nasıl bileceksiniz?

Sizin için önemli olan kullanıcı yorumları mı yoksa reytingler mi? Belki de uygulamanızı kaç kişinin yüklediği daha önemlidir? Siz işe öncelikle bu kriterlerden birini seçip, hedefinizi belirleyerek başlayın.

Hedefinizi belirledikten sonra yapmanız gereken, bir video hazırlamak. Çünkü video ile yapılan reklam, uygulamanızın arayüzünü ve yapabileceklerini gösterebileceğiniz en etkileyici ve efektif yoldur.

 


 

Ayrıca ille de yüksek prodüksyonlara ihtiyacınız yok. İsterseniz akıllı telefonunuzun kamerasıyla bile çekimleri yapabilir, ücretsiz montaj programlarını kullanarak videonuzu montajlayabilirsiniz. Tabii ücretli olanları da kullanabilirsiniz. Tercih sizin.

Son olarak nerede olmak istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Örneğin Androidplatformu için bir uygulama hazırladıysanız, gördüğünüz her markette satışa sunmak iyi bir tercih olmayacaktır. Temel kullanıcı kitlenizi belirleyin ve ona göre kendinize bir üs belirleyin.

Bu üssünüzde, bütün potansiyel müşterileri bir araya toplamak en önemli hamlelerinizden biri olacak. Çünkü bu şekilde daha yüksek reytingler alabilecek, daha üst sıralarda isminizi gösterebilecek ve daha “görünür” olacaksınız.


Bir hafta öncesi

İçeriğinizi hazırlayın. İçerikten kastımız ise basın bülteninizi, blog yazınızı ve hatta Twitter ile Facebook üzerinden paylaşacağınız yazının bir kopyasını hazır tutun. Bu işi kesinlikle son dakikaya bırakmayın.

Eğer son dakikaya bırakacak olursanız, uygulamanın piyasaya çıkışından önce asıl uğraşmanız gereken şeyleri gözden kaçırabilirsiniz.

Basından insanlarla tanışın. Haberciler ve blog yazarları uygulamanızın dünya çapında tanıtımında size en çok yardımcı olabilecek insanların başında geliyorlar. Uygulama incelemesi yapan firmalarla görüşün ve sizin de incelemenizi yapmaları için onlarla konuşun.

 


İki ya da üç gün önce

Tanıştığınız gazetecilere ulaşın. Haberciler ve blog yazarları uygulamanız hakkında bilgileri yayabileceklerinden, elinizin altında bulunmasını isteyeceğiniz en önemli kişiler olacak. Onlara uygulamanız hakkında tüm detaylı bilgileri verin ve kendinizi çıkış tarihinden bir gün önce habercilere adamayı ihmal etmeyin.

Gazetecilerin uygulamanızın ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi sahibi olmalarını da sağlamanız çok önemli. Ayrıca ekstra bilgilere ihtiyaç duydukları anda size ulaşabilmelerini sağlamanız gerekiyor.


Kısa bir gösteri yapın. Eğer bir ön inceleme versiyonu hazırlayabiliyorsanız, mutlaka hazırlayın. İnceleme editörlerinin sizin uygulamanız ile çıkış tarihinden önce uğraşması, hakkınızda yazacakları makalelerin daha derin ve bilgili olmasını sağlar.

Görsellerinizi hazır tutun. Sahip olduğunuz tüm görsel öğeler, örneğin sanatsal çalışmalar, logolar, ekran görüntüleri ve videolar, uygulamanızın pazarlama konusunda en büyük yardımcıları olacaktır. Yani ne kadar çok görseliniz olursa, o kadar iyi olacaktır.

İletişim halinde olduğunuz ve uygulamanızdan haberi olan tüm habercilerin elinizdeki görsel öğelerin tamamına sahip olduğundan emin olun.


Çıkış günü

Basın listenizdeki herkese ulaşın. Umuyorum ki, çıkış gününe kadar uygulamanız hakkında birkaç pozitif yorum almışsınızdır. İnsanların farkındalığını artırmak için, bugüne dek iletişime geçmediğiniz yeni habercilerle ve blog yazarlayırla da iletişime geçmeye başlayın.

Hepsine bütün bilgilerinizi ve görsel öğelerinizi gönderdiğinizden emin olun. Ayrıca en önemli hamle olarak, bildiğiniz tüm büyük inceleme sitelerine uygulamanız hakkında bilgi verin.

Eğer uygulamanızı daha önce piyasaya sürdüyseniz ve yeni bir platforma adım atmaya hazırlanıyorsanız, en iyi reklamınızı diğer platformun kullanıcılarının yapacağını unutmayın. Onlardan alacağınız destek, yeni platformun kullanıcılarının gözünü de sizin uygulamanız üzerine çekecektir.


Sosyal olun. Twitter’dan ve Facebook’dan uygulamanızın piyasaya sürüldüğünü gün içerisinde birkaç kez duyurun. Twitter üzerinden büyük firmaların hashtag’lerini kullanarak birkaç Retweet atmayı deneyin ve bu sayede daha fazla insana ulaşacağınızı unutmayın.

Son olarak, tüm sosyal medya kanallarını yakından takip etmeyi ve uygulamanız hakkında bilgi veren ya da indirdiğini söyleyen herkese basit bir “teşekkür” etmeyi unutmayın.


Piyasaya çıkış sonrası

Uygulamanız artık piyasaya sürüldü ve umuyorum ki bir patlama gerçekleştirdi. Şimdi ise daha önemli bir döneme giriş yapmış oldunuz. Satışlarınızın düşmesini engellemek ve kazandığınız momentumu yukarılarda tutmak adına yapmanız gereken birkaç şey daha kaldı.

Paralı reklamlara yönelin. Eğer uygulamanızın satış rakamları iyi gidiyorsa, gelen paranın bir kısmını tanıtıma yatırmanın hiçbir zararı olmayacaktır. Paralı reklamlar uygulamanızın görünür olmasını ve çıkışınızda elde ettiğiniz momentumun yukarı çekilmesini sağlayacaktır.

Basın ile ilişkilerinizi sakın koparmayın. İlk olarak piyasaya çıkışınızın hemen ardından sizinle ilgilenen ve tanıtımınızı yapan tüm haberciler ve blog yazarlarına teşekkür etmeyi unutmayın. İkinci olarak ise, uygulamanızda yaptığınız geliştirmeler ve eklediğiniz yeni özellikler hakkında onları bilgilendirmeye devam edin.


Diğer uygulama geliştiricileri ile ortaklık yapmaya başlayın. Diğer uygulamalarla entegre bir şekilde çalışıyor olmak, uygulamanızın yetilerini artırmak için en iyi yollardan biri olacaktır. Ayrıca sizi yeni ve ilgili müşterilerin önüne atmış olacağını da göz ardı etmeyin.

Fakat dikkat etmeniz gereken, seçeceğiniz uygulama partnerinizin yalnızca kullanıcı sayısı olmamalı. Düşünmeniz gereken, iki uygulamanın nasıl bir arada çalışacakları olmalı. Eğer iki uygulama da yeteri kadar zeki ve kullanışlıysa, birlikte büyüyeceğinizi unutmayın.

Kullanıcılarınızın ilgisini canlı tutmaya çalışın. Sosyal medyada mutlaka aktif durumda olun. Kullanıcılarınıza uygulamalarınız ile ilgili sorular sorunve verdikleri yanıtları dikkate alın. Sorularını ve geri dönüşlerini büyük bir sabır ve kibarlıkla yanıtlayın.

Eğer uygulamanız hakkında tavsiyeleri olursa ve siz bunu bir dahaki güncellemenize eklerseniz, yardımcı oldukları ve destekledikleri için onlara teşekkür edin.

Yorumları takip et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mobilecanyon hesabı oluştur
Reset Password