Sıkça Sorulan Sorular

Oyunuma ileride yeni bölümler ve özellikler yapabilirmisiniz ?

Oyunlarınız lisanslımı ?

Ne kadar kazanırım ?

Oyunumun reklamını nasıl yapabilirim ?

Oyunum yüklendi ve yayınlandı ne yapmam lazım ?

Sıfırdan bana özel bir oyun yapıyormusunuz ?

Oyun satın aldıktan sonra ne yapmam lazım ?

mobilecanyon.com ne iş yapıyor ? Biz ne yaparız..

Önceden yazılım bilgisi olmadan oyun geliştirmek ve bu mobil oyunlardan para kazanmak mümkün değildi ! Şimdi tüm bu yazılım,kodlama işlemlerini sizin için biz yapıyoruz, 1- Sitemiz üzerinden 1 oyun seçersiniz. 2- Seçtiğiniz oyun için bir isim belirlersiniz 3- Daha sonra biz sizin için tüm ayarlamaları yapıp seçtiğiniz oyunu Google Play‘e yükleriz. 4- Size Sadece oyununuzun reklamını yapmak kalır, insanlar oyununuzu ne kadar çok indirir ve oynarsa sizde okadar çok kazanç elde edersiniz. Bu sektörde kazançların sonu yoktur. Tüm dünyadaki insanlar sizin için birer kullanıcıdır. ve Facebook,google,instagram,youtube gibi sosyal paylaşım platformları sayesinde artık tüm dünyaya çok daha uygun ve kolayca oyununuzun reklamını vererek tanıtabilirsiniz.

Oyun Dışında Size Bir Ücret vb Ödüyormuyuz ?

Oyun Dışında hiç bir şekilde sizden ek bir ücret talep etmiyoruz. Fiyatımıza tüm çalışmalar dahildir. 

Oyun Paketlerine Neler Dahil ?

Oyun içerisinde Grafiksel Değişimler (reskin) , oyununuzdaki grafikleri yepyeni ve güncel grafikler ile değiştirip teslim ediyoruz. 

Admob Reklam Yerleşiminiz. 

Uygulama içi satın almaların entegresi (varsa) 

Ödüllü video reklamları entegresi (varsa)  

Oyunu Yükleme (Google play hesabınıza oyununuzu yükleriz) 

Oyunun Google Play Mağaza Görsellerini,İconlarını hazırlama, Oyun Açıklamasını Hazırlama ve yayınlama..

Oyunda küçük grafiksel değişimler istediğimiz de bunları yapıyormusunuz ?

Oyun tesliminizden sonra ilerde oyununuz ile alakalı beğenmediğiniz bir grafik veya düzeltme isterseniz bunu ücretsiz oalrak yapıp oyununuzu güncelliyoruz.

Nasıl para kazanıyorum ?

Oyun içerisinde çıkan admob reklamlarından , ödüllü video reklamalrından (bunu daha çok oyunlarda çıkan 10-30 sn videolar olarak görürsünüz), uygulama içi satın alma dedğimiz oyun içerisinde gerçek para ile bir oyun objesi satarak kazançlar elde edersiniz.

Aylık ne kadar kazanırım ?

Bu soru bize en çok gelen sorulardan,  yapacagınız reklam bu konuda çok önemli.

500 tl ye aldığınız bir oyuna yapacagınız reklam ile aylık 10 bin tl de kazanmanız mümkün 500 TL de.. her halükarda bize harcadığınız oyun parasını çıkartırsınız. ancak aylık net bir kazanç miktarı size vermemiz doğru olmayacaktır. 

Çünkü kazançlarınıza şöyle bir örnek verebiliriz : örneğin “A” kullanıcısı oyununuzu indirdi oynadı ve 1 saat sonra kapattı.. ve de diyelimki oynadığı süre boyunca 10 adette reklam gördü. şimdi bu kullanıcı gün içerisinde oyuna tekrar girermi ? girerse oyunda ne kadar vakit geçirir ve reklam görür ? işte bize sorduğunuz “ne kadar kazanırım” sorusu da bu kadar karmaşık 🙂 yüzlerce kişi oyununuzu indiriyor ancak bunların kaçı günde 2. veya 3. defa oyuna giriyorlar.. girenlerinde ne kadarı oyunda ne kadar süre geiriyor. bunları tahmin etmek imkansız.. net birşey söylemek burada mümkün olmuyor.

Reklam yapmasamda oyunum indirilirmi ?

Hayır çünkü az da olsa reklam yapmanız ve oyununuzu insanların indirmesi gerekiyor. çünkü oyunu indiren kullanıcıların vereceği yıldız ve güzel yorumlara göre oyununuz Google playde yükselecektir.

Oyunumun indirilmesi için sürekli reklammı yapmam lazım ?

Hayır, sadece ilk etapda yapacagınız reklamlar ilede oyununuz bir süre sonra kendi kendine indirme almaya devam edecektir. ancak unutmayınki ne kadar çok kullanıcı indirirse gelirlerinizde okadar artacagı için ara ara reklam vermek her zaman en mantıklısı.

Nasıl bir oyun almalıyım ? oyun almakta kararsızım ?

Oyun seçerken öncelikle bakmanız gereken şey oyunun ortalama yaş kitlesidir. geniş bir kitleye hitap eden arcade (tek parmak) oyunlar ile sadece belli bir kısıma hitap eden Strateji oyunları aynı olmayacaktır. ARcade oyunlarını 8 yaşındaki bir çocukda 40 yaşında bir adamda rahatca oynayabilir. Ancak arcade oyunları strateji oyunlarına göre oyunda çok uzun vakitlerin geçirildiği bir oyun katagorisi değildir. genel oalrak kullanıcılar 5-10 oynanıştan sonra oyunu kapatırlar..

Neden Arcade (Tek parmak) oyunları çok kazandırıyor ?

Genel olarak Arcade oyunları beceriye dayalı , ortalama bölüm ve her bölümde geçirilen süre 10-30 sn arasında olduğu için , her bölüm sonu reklam gösterme şansınız vardır. buda her 10-30 sn arasında 1 reklam göstermenize olanak tanır. Strateji oyunlarında ise bu süre daha uzundur ortalama 1 dk-5dk arasında oynanış süreleri vardır. strateji oyunu sahipleri kazançlarının % 70 ni uygulama içi satın almalardan, oyun içi obje satışı olarak elde ederler. 

Satın aldığım oyunlar kendi hesabımamı yüklenir ?

Sitemiz üzerinden satın alacağınız oyun, sizin açtığınız “Google Play Developer” hesabına yüklenir.

Günlük,Aylık.. Kazançlarımı nereden Görüntülerim ?

Kazançlarınızı Açmış olduğunuz “Admob” Hesabı üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

Kazandığım paralar nereye yatar ?

Her ay kazandığınız paralar sizin açtığınız “Admob” hesabı tarafından banka hesabınıza yatırılır. Admob hangi bankaya yatıracağını nerden biliyor ? Admob Hesabı oluştururken, Admob sizden banka bilgilerinizide isteyecektir. Böylece kazançlarınız her ay vermiş olduğuuz banka hesabına yatırılır.

Sıfırdan Oyun yapıyormusunuz ?

Sıfırdan oyun yapımı hizmetimiz maalesef bulunmuyor. Sıfırdan oyun yapmak grafik,ses ,animasyon,senaryo, kurgu ve yazılım ister çokca zaman alır ve istediğiniz oyuna göre muhteşem zamanlar çıkabilir. bu yüzden sıfırdan oyun yapım hizmeti vermiyoruz maalesef 🙂

Oyunlarımıza İlerde yeni bölümler , grafikler veya eklemeler istesek bunları yaparmsınız ?

Tabiki, oyununu yayınlandıktan sonra kullanıcı yorumlarına göre oyununuzu geliştirmek isteyebilirsiniz. çok uygun fiyatlara mobilecanyon.com ailesi olarak size yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın. 

 

Yeni Hesap Aç
Reset Password