1- Oyun Seçimini Yap
Sitemiz üzerinden bütcenize uygun oyunu seçin.

2- Admob Hesabını Oluştur
Hesabınızı BURADAN oluşturabilirsiniz.

3- Console Hesabını Oluştur
Google play console hesabınızı BURADAN oluşturabilirsiniz.

4- İşte Bu Kadar
Satın aldıgın oyuna Admob reklamlarını yerleştirir ve Google play hesabında tüm dünyada yayınlarız.

  mobilecanyon.com
SÖZLEŞME


Lütfen aşağıda bulunan "şartlar ve koşullar" okumadan sipariş vermeyiniz.

Sözleşme
Türkiye’nin ilk ve en büyük mobil oyun firmasıyla çalışmak ve profesyonel bir hizmet alabilmek için aşağıda bulunan şartları okumanızı siz değerli müşterilerimizden önemle arz ederiz. Aşağıdaki sözleşmeyi okumak zorunludur, mobilecanyon.com üzerinden sipariş vermiş tüm müşterilerimiz aşağıda bulunan maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

1. iade şartları
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişiniz için iade süreniz 24 saat (1 gün)dür. Bu sürenin sonunda size özel olarak hazırlanan siparişiniz için iade talep edemezsiniz, mobilecanyon.com olarak hazır bir ürün satışı yapmamaktayız, ürünler size özel olarak hazırlanır, bu yüzden iade süresini 1 gün olarak sınırlandırmış bulunmaktayız.
2. teslim süresi
Teslim süremiz 2 gündür.
Müşterilerimize oyunlarını yüklemek için 2 gün süre veririz, ancak bu süre yoğunluğumuza bağlı olarak 4-5 güne çıkabilmektedir.
Süre sizin için çok önemliyse lütfen müşteri hizmetlerimize yazarak yoğunluk sorunuz. max teslim süremiz 5 gündür.
Teslim süremiz yoğunluğumuza bağlı, anlık olarak değişebilmektedir.
3. ücretsiz destek ve danışmanlık
Ücretsiz destek ve danışmanlık süremiz 6 aydır. Bu süre boyunca ekibimiz sizlere güncellemelerinizde, oyununuzla alakalı bir sorun çıktığında yardımcı olacaktır. Bu süreç boyunca unutulmamalıdır ki isteyeceğiniz destek ve danışmanlık talepleri sıra ile yapılmaktadır. Çok acil bir durum söz konusu olmadığı sürece sıraya alınırsınız ve talepleriniz sıranız geldiğinde ekibimiz tarafından yapılır. Unutmayın ki 6 aylık destek hizmetimiz tamamen ücretsiz verdiğimiz bir hizmettir.
4. geliştirme
Siparişinizden sonra ekibimiz oyununuzu hazırlar ve aldığınız hizmetleri oyununuza entegre ettikten sonra açmış olduğunuz Google play console hesabına yükler. Bu süreçte oyununuz eksiksiz olarak hazırlanır. Ayrıca bu süreçte oyununuza bir geliştirme veya bir ekleme talep ettiğinizde bunun teslim süresini etkileyeceğini lütfen unutmayın.
2 adet oyun alımı yapmış müşterilerimiz için teslim süresi ilk oyun için 2 gün diğer oyun için 2 gündür. Toplamda 4 gün içerisinde oyununuz hazırlanır ve teslim edilir. 2 adet oyun alımlarında,oyunlarınızın 2 gün içerisinde yüklenmesi mümkün değildir, sıra ile yükleme yapılır. Bu prosedürü tüm müşterilerimizde uyguladığımızda siz değerli müşterilerimizin işlemlerini gecikmeden ve daha hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz.
5. reklam
mobilecanyon.com olarak sadece mobil oyunlar üzerine hizmet vermekte ve geliştirmeler sunmaktayız, Oyunlarının reklamını yapmak tanıtmak,indirme almasını sağlamak tamamen müşterilerimizin yapması gereken bir işlemdir ! Oyunlarınıza reklam yapmak için seçeceğiniz platformlar, bütceler tamamen sizin vereceğiniz kararlar olacağı için gelirlerinizi bu aşamada tahmin etmemiz imkansızdır. Bu yüzden sitemiz üzerinden “Kazanç Hesaplama” menüsünden tahmini kazançlarınızı kolayca hesaplayabilirsiniz.
Bunun haricinde oyununuzun reklamını ayıracağınız bütce ile, Facebook, instagram , youtube , özel Website’leri, özel sayfalar , google gibi platformlarda kolayca reklam yapabilirsiniz, özel instagram sayfaları ile anlaşabilir kitlelere özel çekiliş anlaşmaları yaparak oyununuzun daha çok indirilmesini sağlayabilirsiniz.
Bilgilendirme : Oyununuza reklam,tanıtım vb yapmadığınız sürece oyununuz Google play’de indirme alması çok zordur. Oyununuz indirme aldıkça google play de listelerde en yukarılarda çıkmaya başlar ve reklamlarınızı azaltsanız bile liste yükselişinden dolayı oyununuz kendi kendine indirme almaya devam edecektir.
6. şirket oluşturma
Google playde oyun yayımlamak veya kazanç elde etmek için şirket kurmanıza gerek yoktur. Kazançlarınızı Admob hesabınız üzerinden takip edebilirsiniz, kazançlarınız Admob hesabınıza gireceğiniz Banka hesabınıza her ay düzenli olarak Google Tarafından yatırılır. Admob üzerinden dilerseniz kazançlarınızı TL dışında Dolar,Euro olarak alabilirsiniz.
Aylık kazançlarınız 5000 TL barajını geçtikten sonra müşterilerimize küçük bir şahıs şirketi kurarak işlerini daha da büyütmelerini tavsiye etmekteyiz. Bu aşamadan sonra Müşterimiz kendi ekibini oluşturabilir ve daha kurumsal bir yol izleyerek oyununu tüm dünyaya tanıtabilir.
öneri ve tavsiye : 
Yukarıdaki sözleşmede bulunan Anlaşma koşullarını okumasına rağmen sözleşmeye aykırı hareket eden müşterilerimizle çalışmaları ve hizmetlerimizi tek taraflı olarak sonlandırabileceğimizi lütfen unutmayın.

Yukarıdaki şartları okudum ve anlıyorum.


 

Reskin ve Danışmanlık Hakkında

Okumayı Sevmediğinizi Biliyoruz 🙂 Ancak söz uçar yazı kalır diyerek, önemli konularda sizi bilgilendirmeye yazarak devam edeceğiz 🙂
Reskinin neden yapıldıgını bildiğinizi düşünerek konuşmama başlamak istiyorum, konuyu bazı ana başlıklara ayırarak sizi bilgilendircem.Ayrıca Aşağıda vereceğimiz bilgiler müşterilerimizin bize en çok sordugu sorularıda içine almaktadır. bu yuzden mobil oyun sektörü hakkında bazı konularda sizi aydınlatmayı hedefliyoruz bu yazımızda umarım herkes için yararlı olacaktır.

Bizimle İletişime Geç : Skype - mobilecanyon.com / Whatsapp : 0535 662 72 71

Reskin için Hazır Aldıgım oyunun bana para kazandırması mümkün mü ?

Öncelikle unutmamalıyızki Sektörden en kolay kazançlar bu hazır oyunlar ile sağlanmaktadır, bunun sebebi sektördeki bir çok işi bu hazır oyunlar size altın tepside sunmaktadır , hazır olarak alınan ve reskin işlemi yapılan oyunlara reklam yaparak bugun gerçekten çok güzel rakamlar kazanabilirsiniz. burada iş reklam yapmakta bitiyor. seçtiğiniz mobil oyun ile alakalı tüm yazılımsal işleri biz yaptıgımız için size sadece oyununuzu tanıtmak kalıyor. Her Zaman en yeni ve sektörde herkesin bulamayacagı muhteşem oyun tavsiyeleri için bizi ekleyebilirsiniz. Skype : mobilecanyon.com Whattsapp : 0535 662 72 71

Bu Aşamada Akıldaki en büyük soru ise hazır olarak alınacak bir oyuna geleceğe yönelik büyük yatırımlar yapılıp yapılamayacagı oluyor, unutmayınki oyun ne kadar hazır olursa olsun bir reskin işlemi uygulanarak gerekli tüm görselleri değiştirilir. (Ana Menü,oyun içi görseller, butonlar,açılış ekranı vb..) oyun içerisindeki müziklerde buna dahildir. Bunun dışında Dünya nüfusunun 8 milyar oldugunu düşünürsek şuanda aktif olarak telefon kullanan son verilere göre 4 milyar insan mevcut, hazır olarak satın aldgınız oyunu isterse daha önce 500 kişi satın alıp yayınlamış olsa dahi hedef kitleniz o kadar genişki, bu sizin parasal anlamda gerçekten büyük rakamlara erişebilmenize olanak sağlıyor. “Bu yüzden daha önce 100 kere satın alınmış bir oyunu 4 milyar insanında indirdiğini, pastadan size pay kalmadıgını düşünerek hayallerinizi mahvetmeyin 🙂 ” Ayrıca Unutmayınki Popüler oyunların muadillerini mağzada yayınlamak her zaman sizin için bir avantajdır.. bunun sebebi bu oyunların sürekli viral reklamları dolandıgı içindir, sizin oyununuzda bundan nasibini alacaktır elbet..


Mobil Oyunum için nerede,nasıl reklam yapmalıyım ?

Eğer amacınız  oyununuzun mağazalar da Trende girmesini sağlamak ise oyununuzun 24 saat içinde 1000′ den fazla indirme almasını sağlamanız yeterli olacaktır.  Bu konuda eğer bütceniz çok fazla değilse ilk etapta TÜRK instagram sayfaları veya youtuberlar ile çalışmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz. oyunu yeni yayınlanan müşterilerimizin amacı her zaman oyunu listelerde yükseltmek olmalıdır , buda iyi bir aso çalışması ve kullanıcılarınızın oyununuza verdiği rate’ler ile gerçekleşir. oyununuza gelecek her 5 yıldız sizin içi bir artıdır, ayrıca unutmayın kullanıcılarınızın yaptıgı yorumlardaki kelimeleri google play aramalarda da çıkarır.. yani diyelim ki 10 kişi oyununuz için “vay muhteşem bir macera oyunu”  gibi yorum yaptıgında oyununuz artık muhteşem ve macera oyunları gibi popüler katagorilerde de yükselmeye başlar ve bu tarz aramalardada listelenir.


Hangi oyunlar popüler ve daha çok indiriliyor ?

Aslında bu soru biraz genel bir soru ,ancak müşterilerimizden gelen ve en çok sorulan sorulardan bir tanesi, genel olmasının sebebi her kullanıcının belli bir oyun zevkinin olmasıdır, ancak popüler olan ve bugun daha çok tercih edilen oyunlar tek parmak oynana bilen oldukca basit ve geniş kitleye hitap eden oyunlardır. Bunlara örnek vercek olursak , aa,zigzag,flip gun,drunk basket gibi basit ancak herkesin oynayabileceği oyunlardır.

Hangi Oyunlar Daha çok indiriliyor ve oynanıyor , anlaşılır ve basit oyunlar her zaman daha geniş kitlelere hitap ettiği için daha çok kazanç bırakırlar ve daha çok oyanırlar, örneğin herhangi bir Tower Defense oyunu oynyayan kitle ile AA oyununu oynayan kitle arasında koca bir uçurum vardır  Tower Defense oyunları genellıkle uzun soluklu birazdaha vakit isteyen ,bazı yaş gruplarının dışında kalan oyunlardır, ancak AA gibi oyunları 10 yasındaki cocukta 40 yasındaki bir insanda zevkle oynayabilecektir, anlaşılır , kısa molalarda oynanabilecek zevkli bir oyun , bu yüzden genellikle bizim tavsiyemiz  tek parmak ile oynanabilen oyunlara yatırım yapmanızdır.


App Store Optimizasyonu (ASO) Nedir Ne işe Yarar ?

Kısacası aso oyun ve uygulamalarınızı aramalarda yukarılara çıkartacak kelimeler içeren açıklamalara denir.

Şöyle düşünebiliriz, Arkadaşınızı birine tarif edeceğiniz zaman onun isim,soyisim ,saç,rengi,boyu, karakteri veya yaptığı bir iş ile karşı tarafa hatırlatmaya çalışırsınız değil mi ? buda öyle birşey, Oyun veya uygulamanızın belirli, onu diğer oyunlardan ayıran veya ortak özelliklerini herkesin anlayabileceği şekilde mağza açıklamanızda detaylı olarak belirtmeniz , uygulamanızın daha iyi tanınmasına ve aramalarda en önlerde çıkmasını sağlayacak bir özelliktir.
Uygulama ve Oyunlarınızı  üst sıralara çıkartmak için size bir kaç ipucu’da verebilirim, bu kelimelerin daha verimli olabilmesi için bir kaç püf nokta var, mesela kelimeleri açıklamanızda 2-3 kere kullanmak gibi , aramalarda çıkmasını istediğiniz kelimeleri  açıklamanızda 2-3 defa kullanın, google play bunu dikkate alacaktır 😉 sadece bu kadarda değil arkadaş çevrenizde oyununuzu indiren kişilere oyuna yorum yaptırırken bu kelimeleri cümle içerisinde geçirmelerini isteyin farkı göreceksiniz 🙂


Hangi ülkelerden gelen reklam tıklamalarının daha çok getirisi var ? ve Reklam İpuçları

Amerika  🙂 olabildiğince net olmaya çalıstım , tabi amerikadan sonra avrupa ülkeleri geliyor daha sonrada Türkiye dışındaki her ülke  😀 Amerikadan Tık başı 16 tl ye kadar kazanç elde edebiliyorken ülkemizde tık başı en yüksek gördüğüm rakam 0.25 krş olmuştur.. Tecrübeyle sabittir..  Tabiki bu TR de oyununuzu tanıtmamalısınız anlamına gelmiyor, çünkü oyununuzun yükselebilmesi için türk desteğide bir yerde şart tabiki , heleki yurt dışında reklam yaptıracam derken yabancı dilinizde yoksa facebook-instagram ve twitter gibi para tuzağı reklam aglarının pençelerine düşebilirsiniz. bu yüzden avrupada veya amerikada reklam yapmak istediğiniz zaman girip facebookun reklam kısmına amerikayı seçerek reklam vermeye kalkmayın , bizim size önerimiz direk kitlesi olan kişilerle anlaşın, bu reklamlarınızın daha etkili olmasına ve daha çok geri dönüş almasına yarayacaktır.


Yurtdışında Reklam yapmanın yolları

Yurt dışında reklam yapabilmeniz aslında  düşündüğünüz kadar zor değil, yapmanız gereken tek şey yabancı youtuberlar ile iletişime geçmek  veya avrupadaki forum sitelerinde konu açmayı düşünebilirsiniz. ingilizce bir text hazırlayıp forum üye olduktan sonra off topic de uygulamlarınızı tanıtabilirsiniz . ancak kesınlıkle facebookun kendi reklam agından veya adwordsun kendı reklam agından reklam vermeyı denemeyın yurt dışına çünkü geri dönüş bütceniz azsa nerdeyse yok denecek kadar az.. bu yuzden yabancı ve aktif olan facebook sayfaları ve youtuberlar ile iletişime geçebilirsniz.
Eğer Bütceniz Hiç Yok İse Avrupada ve Amerıkada bulunan büyük forum sitelerinin off-topic kısımlarına oyununuzu tanıtıcı konular açıp destek isteyebilirsiniz.

 


Oyunum türkçemi ingilizcemi olmalı ?

Eğer yapabiliyorsanız her 2 dilde bulunabilir , ancak eger bir dil tercihi yapacaksak bu kesinlikle ingilizce olmalı.. Türkiye hariç hiç bir ülke gelipte size bu oyun neden ingilizce demez .. bunu sadece turkıyede yaşıyoruz maalesef. Dünyada Global Herkesın ortak kabul ettiği dil ingilizcedir. oyununuzun ağır bir hikayesi yoksa menuler ve oyun içi textler için ingilizce idealdir.

 


Günlük 30 TL Kazanca ulaşmak için .. REHBER

Günlük 30 tl kazanca ulaşabilmek için oyununuzun günlük indirme sayısının  1000 kişinin üstüne çıkması gerekiyor, günlük 1000-1200 indirmeye sahip olan bir oyunun en kötü günlük kazancı 30 tl olacaktır(oyun içerisindeki reklam yerleşiminiz bu konuda çok önemlidir) bu sayı 50-60 tl lere çok rahat çıkabilir. bu yuzden reklam yaparken etkin kitleye sahip ve yaş ortalaması küçük olan kullanıcıların oyununuzu indirmesini sağlayın.

-Oyun sektörüne yatırım yapan müşterilerimizle hedeflediğimiz ilk kazanç günlük 30 tl ye ulaşmaktır. Peki bu nasıl olur ? öncelikle bu gelirleri kazanmak için türkiyeyi unutun türk kullanıcılardan ilk etapta böyle bir kazanca ulaşmak imkansız değil ancak zordur , cunku bildiğiniz üzere admobun  tık başı Türkiye gelirleri çok az, bu yuzden yurt dışına yönlenmemz gerekiyor ancak ondan önce uygulamamızın listelerde yükselmesi lazım demi ? işte burada türk desteğine ihtiyaç duyuyoruz , gelir olarak birşey beklemeyın , bu aşamada amacımız sadece google play ve appstorda listelerde yukselmek olmalı,

 


Mobil Sektörde Kazançlar Dalgalıdır.. Bunları Sürdürülebilir ve Düzenli Hale Getirme ..

Mobil Sektörden gelir elde eden bir insan benim aylık gelirim şu kadar diyemez çünkü bu ay 1500 tl kazanan biri gelecek oyun bunun 3 katı daha fazlasını kazanabilir , bu yuzden gelirler standart değildir , veya tam tersi 1500 tl kazanan bir kişi bir sonraki ay ki kazancı 1000 tl ye düşebilir bu durumlarda önemli olan başarının  ve uygulamanın listelerde yerini korumaktır,  eğer uygulamanız bir başarı elde etmiş günlük hatrı sayılır indirmeler kazanıyorsa Oyun Açıklamanızı kesinlikle değiştirmeyin , çünkü oyununuzu listelerde yukarıda tutan bazı önemli kelimeler bu açıklamada yer aldıgı için bu açıklamadaki bazı kelimeleri değiştirmenız durumunda listelerden düşmeye ve indirmeleri azalmaya baslayacaktır oyununuz veya uygulamanızın.. bu yuzden size tavsiyemiz açıklamanıza eklemeler yapın ancak çıkartmalar yapmayın..
Diğer Bir Konu ise Oyununuza olan desteğinizi asla kesmeyin , gelirlerinizin 3/1’ini her zaman reklama yatırın ..
Google Play ve Appstore Her zaman güncel oyun ve uygulamaları sever ve listelerde yukseltir , bu yuzden her 2 -3 haftada bir oyununuzla ilgilenmeyi yeni özellıkler ekletmeyı kullanıcılarınızın sorunlarını çözmeye odaklı güncellemeler göndermeyi unutmayın.. bu maddeler daha düzgün ve Başarıya yönelik bir yol izlemenizi sağlayacaktır.

 


2. Oyunum nasıl olmalı , Reklamını Daha kolay nasıl yaparım

Bu durumda seçenekler 2 ye ayrılır , 1. oyununuzda bir başarı elde etmiş ve 2. oyununuza geçiyorsunuzdur veya 1. oyunda başarı sağlayamamış olabilirsiniz bu yuzden 2. yeni bir oyuna start vermek istiyorsunuzdur,
İlk Seçenekteki gibi Oyununuz bir başarı elde etmiş ise eğer 2. oyununuzun reklamını yapmak sizin için çok daha kolay olacaktır, diyelimki bir korku oyununuz var ve bu oyunu indiren kişi sayısı 50 bine ulaştı artık 2. oyununuzu yaptırmak istiyorsunuz ve nasıl bir oyun olacagına karar veremediniz… size tavsiyemiz kesinlikle farklı tarzda bir oyun seçimi yaparak 2. oyununuzu yüklemeyin, 2. oyununuzda bir korku oyunu olsun ve hatta 1 oyunun devamı niteliğinde vir oyunu 2. oyununuz olarak magzaya rahatca yükleyebilirsiniz , peki neden ? çünkü elinizde zaten korku oyununu seven bir kitle mevcut 1. oyununuzdaki tüm kullanıcılarınız korku oyununu sevdıklerı ıcın 1. oyunu indirdiler, siz tutupta farklı katagorıde bir oyunu yuklerseniz bu kitleye 2. oyununuzu sundugunuzda geri dönüş alamayabilirsiniz , 2. oyununuzda bir korku oyunu olsun ve 2. oyununuzun reklamını 1. oyununuzun içinde yapın ve gerekiyosa hiç reklam olmasın ilk etapta.. çünkü ilk etaptaki amacınız listelerde yükselmek unutmayın !

 


Oyunumu günlük 2000 kişi indiriyor Ancak bunun 1800'ü aynı gün geri siliyor, neler yapabilirim ?

Eğer uygulamanız bu denli siliniyorsa sorunu anlamak için kullanıcı yorumlarına bakın , emin olun kullanıcılarınız bunu yorumlarda belirteceklerdir ,
Oyununuz siliniyorsa eğer bu kullanıcının oyunu sevmediği oyundan zevk almadıgı anlamına gelir ..

Ayrıca oyununuz bu kadar siliniyorsa buradaki sorun magza görsellerindeki beklenti ve oyun açıldıgında yaşanan hayal kırıklıgıdır. kullanıcıyı yanılıtıcı fazlası ile süslenmiş abartılmış görseller içeren magza grafikleri kullanmayın ! kullanıcı oyununuzu indirdiğinde bunun böyle olmadıgını görecek 1 yıldız verip oyunu silecektır.. buda listelerde aşağılara düşmenize neden olur.

unutmayın oyun zevklı oldugu sürece kimse reklam cok diye oyunu silmez .. abartmadıgınız sürece tabiki .. örn : kafa topu.. bu yuzden oyununuz çok zor olmamalı , bir amaç olmalı , bölümler sıkıcı derecede uzun olmamamlı , kullanıcılarınıza bazı seçenekler sunun, hikaye tabanlı bir oyun ise her yenilgide en baştan başlatmayın oyunu çünkü buda artık oyundan kullanıcının sıkılmasına neden olacaktır. kullanıcınıza reklam izle(ödüllü video reklamları) opsiyonu sunarak kaldıgı yerden devam etme özelliği sunun. Oyunuz Bölümleri olan kademeli bir oyun ise bölümler objeler her bölümde bir biri ile aynı olmasın kullnıcınızı her bölümde veya 2-3 bölümde şaşırtacak meraklandıracak bölümler yapın..

Oyununuzun Boyutu eger gereksiz yere çok büyük ise , telefonda yer kalmadıgında resim çekcek veya farklı bir uygulama indirecek .. oyunlar arasında silinecek ilk oyun sizinki olur .. bu yuzden uygulamanızın boyutunu küçültecek optimizasyon çalışmaları yaptırmayı unutmayın – ideal bir oyun boyutu 20-45 mb arasında olmalı ..

 

mobilecanyon hesabı oluştur
Reset Password